Podzimní víkend v Alpách

Podzimní víkend v Alpách

Srdečně vás zveme na prodloužené víkendy do Alp. Připravili jsme pro vás ukázku jednotlivých aktivit, které se k podzimu skvěle hodí.

 
 

Podívejte se co vše můžete během jednoho víkendu vyzkoušet, vyberte si jeden z bytů z naší nabídky a přijeďte si do Bad Gastein odpočinout!

Radonová koupel

Bad Gastein je známé svými termálními prameny s léčebným množstvím radonu, nyní můžete jejich účinky vyzkoušet i vy. Kde: Thermalkurhaus Bad Gastein, Bahnhofplatz 7, tel.: 0043 064 34 27 11. 1x radonová koupel, s Gastein kartou 9 euro (cena bez karty 19 euro). Objednání předem je vhodné. www.thermalgastein.com

Bahenní masáž s obsahem termální vody

Nechte se hýčkat..Kde: Salzburger Strasse 27, Bad Hofgastein, tel.: 0043 064 32 67 76 10. 1x bahenní masáž s obsahem termální vody, masáž zad s Gastein kartou za cenu 17 euro (cena bez Gastein karty 49 euro)

Večer v kasinu

Vyzkoušejte vzrušení ze hry v casinu přímo v centru městečka Bad Gastein. Vstup pro 2 osoby s Gastein kartou 50 euro (cena bez Gastein karty 70 euro).

Lovecký okruh Angertal

Skvělá zábava! Můžeme doporučit z vlastní zkušenosti. Zajeďte si do údolí Angertal, kousek od centrálního parkoviště je hostinec Waldgasthof. Zde si půjčíte vše potřebné, naučí vás střílet a pak se již vydáte na zdejší lovecký okruh. Tato zábava vás s Gastein kartou vyjde na 9,50 euro a určitě to stojí za to. www.angertal.at

Rybaření u jezer Paarseen (1856m)

Kdo rád rybaří, nemá jinou volbu. Dvě alpská jezera ve výšce 1856m a rodina Angerer vám zprostředkují rybářský zážitek, na který nezapomenete. Je třeba se objednat předem. Tel. a kontakt: rodina Angerer, 0043 064 33 72 82 93, cena s Gastein kartou je 20 euro. www.paarseen.com

Termální lázně Alpentherme

Největší termální lázně v údolí s komplexem saun a fitness centrem. Najdete zde vnitřní i venkovní bazény a strávit zde můžete celý den, nudit se nebudete. Vstup na 4 hodiny obvykle stačí a stojí 22 euro s Gastein kartou. Lázně nabízí různé balíčky - vstup do lázní se skupinovým programem, zdravotní cvičení, masáže. www.alpentherme.com

Termální lázně Felsentherme

Menší ale naše, to jsou Skalní lázně přímo v Bad Gastein. Tyto lázně jsou zbudované ve skále. Mají skvělý vnitřní plavecký bazén a tobogán, který baví i dospělé. Navíc je zde úžasný komplex saun a jedinečná solná jeskyně s obsahem léčivého radonu. Cena je 19 euro za tři hodiny s Gastein kartou. www.felsentherme.com

Yoga

Cca 10 minut procházkou od našich bytů je pohodový hotel Miramonte. Hotel je specializovaný na welness pobyty a můžete si sem přijít zacvičit jógu. Proč ne, s výhledem na vrcholky hor je to určitě lepší než v tělocvičně. Termíny jsou na www.hotelmiramonte.com   Cena s Gastein kartou je 8 euro.

Výjezd lanovkou na Stubnerkogel

Stubnerkogel je jedna z horních stanic lanovek. Najdete zde nejdelší visutý most v Evropě s krásnou panoramatickou vyhlídkou do údolí. Je zde také vyhlídka na Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska. V letošním roce je atrakcí nově zbudovaná skalní cesta. Cena za výjezd lanovkou tam i zpět je 18,50 euro s Gastein kartou.

Výjezd lanovkou na Graugogel

Graukogel je horní stanice v blízkosti našich bytů, ke spodní stanici lanovky dojdete pěšky. V letošním roce byla v okolí horní stanice upravená opravdu nádherná trasa borovicovým lesem. Stojí za vidění, některé stromy jsou staré stovky let. Cena za výjezd lanovkou tam i zpět je 18,50 euro s Gastein kartou.

Výjezd lanovkou na Schlossalm

Schlossalm je horní stanice lanovky, dostanete se sem z Bad Hofgastein. Najdete zde pěkné jezero a několik kondičních tras. Můžete si zde půjčit horské koloběžky nebo horské káry. Cena za výjezd lanovkou tam i zpět je 18,50 euro s Gastein kartou.

Výjezd lanovkou na Fulseck

Fulseck je známý svým relaxačním jezerem Spiegelsee. Jsou odtud krásné výhledy a procházka do střední stanice k salaši Wengeralm je naše oblíbená. Vyzkoušejte i vy. Cena za výjezd lanovkou tam i zpět je 18,50 euro s Gastein kartou.

Nordic walking

Pokud máte rádi nordic walking je pro vás údolí Gastein skvělou volbou. Najdete zde opravdu hodně lázeňských chodníků, kde můžete tento druh chůze provozovat. Např. chodníky od bytů po Reitlpromenade směrem do údolí Kotchachtal, nebo lázešnká promenáda Elisabethpromenade od nádraží, chodníky kolem potoka v údolí nebo lázeňský park v Bad Hofgastein.

Tenis

Milovníci tohoto sportu mají k dispozici krásné venkovní dvorce nebo kryté haly. Hodina tenisu s Gastein kartou stojí 9,50 euro.  

Výstup k jezeru Reedsee

Náročný výstup, který ovšem stojí za to. Objevíte jezero jako z pohádky. Z údolí Kotchachtal směrem do Prossau vede cesta, ze které odbočíte k jezeru.

Procházka údolím Kotchachtal

Pohodová procházka hlubokým údolím až k poutnímu místu Prossau.

Cyklovýlet údolím Gastein

70 km dlouhá cyklostezka vede přes celé údolí Gastein a provede vás těmi nejpěknějšími místy. Stezka je nenáročná jen s malým převýšením a k podzimním výletům je velmi vhodná. Pokud se vám nechce vozit kolo, není problém si ho vypůjčit v prodejnách Intersport nebo Hervis sport.

Podzimní toulky údolím Sportgastein

Naše oblíbené údolí je pro nás tím nejkrásnějším místem v údolí Gastein. Všude kolem jsou horské masivy a v údolí rozlehlé pastviny. Mnoho salaší utváří pohodový ráz krajiny. Můžete se toulat údolím nebo vyzkoušet některou z náročnějších túr po okolních kopcích.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.