Rodinná cyklostezka v údolí Gastein

Rodinná cyklostezka v údolí Gastein

Gasteinská cyklostezka v délce 70 km vede napříč celý údolím a je pro rodiny s dětmi je ideální. Naše byty v Bad Hofgastein jsou přímo na cyklostezce. Večer na kole hravě zvládnete i cestu k jezeru na koupání.

 

Gasteinská cyklostezka začíná v Bockstein (1100 m) a končí u hradu Klammstein (730m), kde se napojuje na Tauernskou cyklostezku.

Stezka měří cca 30 km v svém nejkratším úseku. Pojedete-li okružní variantu je k dispozici cca 60 km značených tras, které vedou celým údolím Gastein. 

Výškový rozdíl je 370 m. Stezky vedou klidnými částmi údolí, podél potoka nebo tam, kde není hustý provoz. 90% tras jsou asfaltové cesty. Stezka je vhodná pro všechny typy kol. Svým charakterem ji můžeme doporučit především pro rodiny s dětmi. Stezka je značená zelenými tabulkami v obou směrech. 

Našim hostům, kteří jdou na kola s dětmi, doporučujeme sjet k nástupnímu místu na stezku autem směrem do Bad Hofgastein. Nejlepší je dojet autem na parkoviště k jezeru mezi Bad Gastein a Bad Hofgastein - Gasteiner Badesee, z hlavní cesty je dobře značeno. Nebo je možné dojet autem přímo do Bad Hofgastein na centrální parkoviště. Vyhnete se tomu, že na zpáteční cestě byste se s malými dětmi museli vracet do prudkého kopce, který vede do Bad Gastein. Stezka totiž vede především v údolí Gastein, Bad Gastein leží ve výšce 1100m, tedy nad údolím, takže je lepší si sjet dolů do údolí a s dětmi jezdit po rovince tam. 

Možné je také absolvovat kratší část stezky z Bad Gastein do Bockstein. V tom případě je nejlepší vyjet z parkoviště u lanovek Stubnerkogel podél řeky.

Toto doporučení se týká rodin s malými dětmi, zdatnější cyklisté vyjedou přímo od domu a převýšení cestou z údolí do Bad Gastein jistě zvládnou.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.