Lyžování

Výstavba nové lanovky na Schlossalm

Uvedení do provozu v prosinci 2018

 

Lyžování pro děti zdarma, nabídka pro rodiny na jaro 2018

Využijte skvělé nabídky pro rodiny s dětmi v termínu od 17.3.2018. Budete překvapeni kolik můžete ušetřit! Lyžování pro děti až do věku 15 let zdarma!

 

Zimní sezona 2017-2018 - informace o cenách a provozu lanovek

Přečtěte si, kdy začíná lyžařská sezona v jednotlivých střediscích. Zjistěte ceny skipasů a podívejte se na ski mapu údolí Gastein. ZIMNÍ SEZONA ZAČÍNÁ 2.12.2017 A KONČÍ 15.4.2018!

 

Lyžování v údolí Gastein - 200 km sjezdovek - informace o areálech

Údolí Gastein patří k největším a nejkrásnějším lyžařským areálům v Rakousku. Je součástí největší lyžařské oblasti Rakouska - SKI AMADÉ. Ve čtyřech lyžařských areálech (až do výšky 2650 m) najdou jak sportovní lyžaři, tak i začátečníci vždy ten správný svah. Oblast je rájem i pro vyznavače jízdy ve volném terénu či chůze sněžnicích. Dvoje velké termální lázně v údolí, Alpentherme a Felsentherme, slibují skutečnou relaxaci po celodenním lyžování. Zábavu najdete také v mnoha horských chatách, na diskotékách a v barech nebo v luxusním kasinu.

 

Lyžování na ledovci - nejbližší ledovce mimo údolí Gastein - Kaprun a Moelltal

Po skončení zimní sezony v údolí Gastein nebo před začátkem sezony nové, můžete vyrazit za skvělým lyžováním na ledovec Kitzsteinhorn (Kaprum, Zell am see) a na ledovec Molltal, kde se lyžuje prakticky celoročně (duben, květen, září, říjen, listopad). Cesta na ledovec Kitzsteinhorn trvá cca 45 minut jízdy autem, je to ve vedlejším údolí. Ledovec Molltal je dosažitelný pouze vlakem přímo z Bad Gastein (vlakem do Mallnitz a potom taxi k ledovci, nebo je možné do vlaku naložit auto, nechat si jej dovézt do Mallnitz a potom dojet na ledovec). Ledovec Kitzsteinhorn nabízí až 60km sjezdovek ve výšce 1976 m-3029 m. n. m. Je zde jeden z nejlepších snowparků v Rakousku – Melow park.Ledovec Molltal je v provozu celoročně a nabízí lepší počasí, díky poloze více na jihu.

 

Běžky - běžecké areály v údolí Gastein

Nádherný bežecký areál je ve středisku Sportgastein, kde je upravená cca 5 km dlouhá trasa na klasiku i bruslení. Pěkný areál je ve středisku Angertal. Když je dostatek sněhu běžkuje se v celém údolí Gastein, z centra Bad Hofgasteinu vedou různě dlouhé okruhy. Využít můžete i trasy v údolí Kotchachtal. Až do půl desáte večer můžete běžkovat v areálu Bockstein, zdejší trasy jsou osvětlené.

 

Sáňkařské dráhy a bruslení

V údolí jsou k dispozici tři dráhy na sáňkování a dvě kluziště. Podmínkou pro sáňkování je dostatek přírodního sněhu, dráhy nejsou uměle zasněžovány. Na start se vyvezete lanovkou, sáňky Vám půjčí na startu.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.