Atletické soustředění - očima našich hostů

Atletické soustředění  - očima našich hostů

Ke svému běžeckému soustředění si vybrala Bad Hofgastein skupina atletů včele s Michaelou Drábkovou mládežnickou reprezentantkou a v současnosti jednou z nejlepších běžkyň na 3000m přes překážky u nás.

 
 

Rakouské alpy jsou vyhledávanou destinací, pokud chce mít člověk jistotu příjemně strávené zimní dovolené. O to více možná překvapí kolik možností nabízí tento resort i v letní sezóně.

Pokud se v zimě bavíme o lyžování, skialpinismu a podobně, v létě je zde možnost cyklistiky, pěších túr, běhání, plavání, golfu či jízdy na koni. A celoročně jsou v provozu lázně, které celému místu dávají název a jsou skvělou možností relaxace a regenerace po náročném sportovním vyžití.

Ke svému běžeckému soustředění si vybrala Bad Hofgastein skupina atletů včele s Michaelou Drábkovou mládežnickou reprezentantkou a v současnosti jednou z nejlepších běžkyň na 3000m přes překážky u nás.

Po soustředěních na Kanárských ostrovech či italském Melagu bylo s čím srovnávat a je skvělé, že můžeme říct: Bad Hofgastein vyhovuje i vysokým nárokům potřeb poloprofesionálních atletů co do možností variability tréninku, profilu běžeckých tratí, posilování, regenerace a v neposlední řadě jsou velkou předností nízké náklady v porovnání s výše uvedenými destinacemi.

Velmi důležité je ubytování. Námi vybrané apartmány z nabídky byly komfortní pro 2 osoby. Předností je vlastní kuchyňka, vana a balkón.

Pár kroků od domu vedou kilometry dlouhé promenády podél říčního kanálu propojující Bad Gastein, Bad Hofgastein a Bad Dorfgastein. Jedná se o zpevněné cesty, na kterých se dají běhat kvalitní úseky od stupňovaných 8km až po 20x 300m. Výhodou je pro běžce i celkem nízká frekventovanost a samozřejmá kultivovanost místních. Trénink kopců se dá zpestřit výběrem stoupání přímo v ulicích městečka, kde lidé koukají spíše s obdivem než nepochopením a okolní domy vytváří požehnaný stín. V údolí 830m n.m. umí být pořádné teplo, ale další formou tréninku je vysokohorská túra, třeba až do 2200m, kde ještě ke konci dubna můžete narazit na metr sněhu.

V městečku je kvalitně vybavená posilovna a v domě, který jsme obývali, byla i sauna.

Volné chvíle lze trávit v jedné z mnoha cukráren a pekáren se skvělou kávou a milou obsluhou. V klidném parku si můžete zahrát šachy nebo navštívit místní kostel či architektonicky výjimečnou školu lidového umění. Celkově dojem jaký zanechávají místní občané, ulice a příroda Vás budou nutit myslet na návrat.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.