Graukogel

Graukogel

Cesty vedoucí k vrcholu Graukogel začínají hned za naším domem.

 
 

Krátká, ale náročná cesta k vrcholu Graukogel vás odmění fascinujícím výhledem do okolí. Délka 4 hodiny, převýšení 538 m. Túra začíná i končí u horní stanice lanovky Graukogel. Ke konci výstupu je strmá pasáž, nutno dodržovat značení. Na vrcholu se vám naskytne krásný výhled na Palfnersee, ke kterému můžete sejít a vrátit se zpět do Bad Gastein. 

Na této straně hor můžete také absolvovat příjemnou procházku po úbočí. Půjdete kousek po silnici od našeho domu směrem do údolí Kotchachtal a napojíte se na cestu  značenou jako Hartweg. Vede směrem zpět, nejdříve lesem a potom napříč lyžařským areálem až k chatě Windischgratzhohe. A to jste už zpátky v Bad Gastein.

Stejně pohodový je i výjezd lanovkou do střední stanice Graukogelalm a pohodová cesta dolů. Tato trasa je krásná a ideální pro rodiče s dětmi. Z větší nadmořské výšku budete mít krásný výhled do údolí.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.