Schlossalm

Schlossalm

Na vrchol Schlossalm vás vyveze lanovka z Bad Hofgastein.

 
 

Letos bylo u horní stanice lanovky lanovky vybudováno nové dětské hřiště. Vyjedete-li na vrchol,  mohou si děti pohrát a potom si můžete vyzkoušet jednu z okružních cest okolo jezera nebo sejít do údolí či střední stanice lanovky.

Pěkná se také okružní trasa ze střední stanice lanovky a zpět. Délka 2-3 hodiny, převýšení 450m. Túra začíná ze střední stanice lanovky Kitzstein (1302m) po široké cestě, která se zužuje a dále vede lesem až dojdete k horské chatě Gabrlhutte (1750m), odtud vrátíte zpět ke střední stanici lanovky serpentinami.

Kdo není vázaný na auto, které zaparkoval v Bad Hofgastein, může přejít až do vedlejšího údolí Angertal a odtud se vráti autobusem. Túra od jezera směrem k Rockfeldalm a Gedaunerer Hochalmen slibuje krásné zážitky. 

Milovníci té nejnáročnější turistiky se u chaty Rocfeldalm odpojí a půjdou směrem na hřebeny Stanzscharte nebo trasu Tuchlwandscharte.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.