Lezení a horolezectví

Lezení a horolezectví

Nejvíce značených a jištěných horolezeckých stezek najdete kolem horní stanice lanovky Schlossalm (z Bad Hofgastein) a poblíž oblasti hradu Klammstein.

 
 

Horolezecká stezka HIRSCHKARSPITZE (Schlossalm)

Velmi zajímavá trasa s více možnostmi. Všechny náročnější úseky lze alternativně obejít jednodušší trasou. Na trasách jsou malé lanové mosty, skalní propast a flying fox (lanová skluzavka), takže budete mít o zábavu postaráno. Obtížnost: B/C až D/E, výškový rozdíl 125m, délka 300m, sestup 15 minut, výstup 60 minut, výchozí bod: Kleine Scharte.

Horolezecká stezka MAUSKARKARSPITZE (Schlossalm)

Středně těžká trasa s několika strmými pasážemi, charakteristický pro tuto trasu je 30 metrů dlouhý lanový most, poslední úsek vede po hřebeni hory a je jednoduchý, sestup je po turistické trase. Obtížnost B/C, výškový rozdíl 130m, délka 250m, sestup 45 minut, výstup 50 minut, výchozí bod Kleine Scharte.

Horolezecká stezka KLEINE SCHARTE (Schlossalm)

Nejkratší horolezecká stěna v bezprostřední blízkosti horní stanice, charakteristické jsou různě náročné varianty tras. Obtížnost B/C, převýšení 95m, délka 135 m, sestup 15 minut, výstup 20-30 minut, výchozí bod horní stanice lanovky.

Horolezecké stezky KLETTERGARTEN KLAMMSTEIN

Lehce dosažitelná lezecká oblast je přístupná z parkoviště Klammstein-jeskyně, těsně před tunelem vedoucího pryč z údolí Gastein. Nachází se zde trasy různých obtížností, užijí si začátečníci i profíci. Každé pondělí od 10 do 13 hodin je zde lezení pro děti od 6-ti let.

Horolezecké stezky SILVER BULLET (Bad Gastein, centrum města),

Skvělé místo na lezení pro celou rodinu přímo v centru Bad Gastein. U místního vyhlášeného nočního podniku Silver Bullet najdete 12 tras pro začátečníky i pokročilé včetně populárního Flying Fox (lanová skluzavka). V místě je k dispozici příjemná zahrádka, minigolf a nové hřiště pro děti.

Vybavení: Pro všechny výstupy je nutné horolezecké vybavení - helma, jištění, sedák. Začátečníkům se doporučuje instruktor. Děti musí být v doprovodu rodičů. Půjčení vybavení a instruktoři jsou k dispozici u ALPINSCHULE ANGERER, tel.: +43 664 20 29 793, info@ski-alpinschule.at. Lezení bez instruktora je na vlastní nebezpečí.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.