Lyžování na ledovci - nejbližší ledovce mimo údolí Gastein - Kaprun a Moelltal

Lyžování na ledovci - nejbližší ledovce mimo údolí Gastein - Kaprun a Moelltal

Po skončení zimní sezony v údolí Gastein nebo před začátkem sezony nové, můžete vyrazit za skvělým lyžováním na ledovec Kitzsteinhorn (Kaprum, Zell am see) a na ledovec Molltal, kde se lyžuje prakticky celoročně (duben, květen, září, říjen, listopad). Cesta na ledovec Kitzsteinhorn trvá cca 45 minut jízdy autem, je to ve vedlejším údolí. Ledovec Molltal je dosažitelný pouze vlakem přímo z Bad Gastein (vlakem do Mallnitz a potom taxi k ledovci, nebo je možné do vlaku naložit auto, nechat si jej dovézt do Mallnitz a potom dojet na ledovec). Ledovec Kitzsteinhorn nabízí až 60km sjezdovek ve výšce 1976 m-3029 m. n. m. Je zde jeden z nejlepších snowparků v Rakousku – Melow park.Ledovec Molltal je v provozu celoročně a nabízí lepší počasí, díky poloze více na jihu.

 
 

Nemůžete se dočkat když už konečně začně lyžařská sezona? Již od října je v provozu ledovec Kitzsteinhorn. Autem tam od našeho bytu budete docela rychle a věřte, že si opravdu dobře zalyžujete.  V říjnu a listopadu nejsou dny mrazivé a lyžování bývá plné sluníčka.

Podívejte se také jak to vypadá na ledovci Molltal, v provozu je celoročně, děti a mladiství mají poloviční ceny.Auto si necháte naložit na vlak v Bockstein, je to místní část údolí Gastein. Cena za naložení auta tam i zpět je 30 euro a je to cena za auto včetně osob, které v něm cestují, tedy zpravidla 4 osoby. Tunelem je to jen jedna stanice. Nebo můžete jet vlakem bez auta a z Mallnitz si vzít taxi, ani tato varianta nevyjde tak draze, jak byste čekali.

Více na http://www.gletscher.co.at/ nebo http://www.kitzsteinhorn.at/

A jak si můžete užít sportovně laděný den v jarních alpách? Dopoledne lyžování na právě na tomto ledovci. Když si přivstanete čeká na vás prakticky celé dopoledne ještě tvrdá sjezdovka. Okolo poledne je ideální dát si oběd a po odpočinku vyrazit na kolo nebo in-line brusle. Tauernská stezka v okolí Zell am see nabízí pro in-line kvalitní asfaltový povrch. Kola si můžete vychutnat i v údolí Gastein. A navečer nezbývá než doporučit návštěvu některých termálních lázní v údolí.

Chcete-li se podívat do Zell am See v létě, budete mít možnost vypůjčit si motorový člun, loďky a různá šlapadla a po výletě na jazeře se můžete naobědvat v některé restauraci na břehu s krásným výhledem na jezero a hory za ním.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.