Jarní prodloužený víkend očima našich hostů

Jarní prodloužený víkend očima našich hostů

Přečtěte si krátké povídání o tom jak přožil květnový víkend jeden manželský pár...

 
     Protože jsme byli v této lokalitě poprvé a doufáme, že ne naposledy, nevymysleli jsme žádné nové výlety :-) . Spíše by to byly postřehy z našeho pobytu a zřejmě jsme se chovali jako ostatní spokojení návštěvníci. Posuďte tedy sami.
    Po příjezdu a rychlém zabydlení jsme ještě v podvečer stihli si prohlédnout toto horské městečko. Druhý den jsme absolvovali pěší výlet do Bad Hofgesteinu. Zvolili jsme trasu po vrstevnici, tedy Höhenweg. Potom jsme sestoupili do Bad Hofgasteinu a prohlédli si ho. Vzhledem k silné dešťové přeháňce, jsme doběhli „poštovní" autobus, který nás dovezl k nádraží v Bad Gasteinu, abychom stihli ještě večerní koupání ve Felsenterme. Z bazénů jsme odcházeli krásně odpočinutí. Druhý den jsme začali naši pěší tůru u vodopádu - „Waserfallwege" - a opět směrem na Bad Hofgastein, tedy po směru horské říčky po Aschenpromedane. Po podrobnější prohlídce Bad Hofgasteinu jsme se vrátili pěšky již po naší známé Höhenweg do Bad Gasteinu. Opět jsme absolvovali příjemný večerní pobyt v termálních bazénech. Třetí, závěrečný den jsme již dopoledne odevzdali paní Huber klíče (podle dohody) a vyrazili zpět domů.
Bohužel v Salzburgu jsme se nestihli zastavit. Cestou do Bad Gasteinu jsme měli malé časové zpoždění už při výjezdu z domu a při zpáteční cestě okolo Salzburgu docela hustě pršelo. Určitě si to necháme na příště!
    Městečko Bad Gastein je svým charakterem spíše pro hosty, kteří ocení, že struktura různých uliček se přizpůsobuje kopcovitému terénu a přítomnosti vodopádu (ten je opravdu úžasný). Lázeňská kolonáda je docela nenápadná, ale historické budovy a hotely ve městě určitě navozují příjemnou atmosféru. Termály nemají chybu a v čase našeho pobytu byly téměř prázdné, což bylo pro nás výhodou :-) .
    Druhé městečko, které jsme si mohli prohlédnout, bylo Bad Hofgastein. Svým vzhledem se už přibližuje našim českým lázním, ale přesto má nezaměnitelnou alpskou atmosféru.
    Pokud bychom si měli vybrat, tak bychom opět zvolili pro delší pobyt Bad Gastein a na výlety do okolních horských údolí a městeček. Pro nás jsou atraktivnější hory skloubené s koupáním v termálech.
 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.