Sportgastein

Sportgastein

Sportgastein a jezera Bockhartsee

 
 

Do střediska Sportgastein vede jedinečná Alpská silnice. Vystoupáte řadou tunelů přímo ve skalách. Za jízdu po této silnici je třeba zaplatit mýto. V zimě, pokud se prokážete skipasem, mýto neplatíte. Je to jediná cesta vedoucí do střediska Sportgastein a také zde končí. Z parkoviště na Sportgasteinu je vydáte strmou, ale krátkou cestou k jezerům Bockhartseen. Je to kamenitá cesta, vezměte si dobrou obuv. Výstup trvá cca 1 hodinu nebo i déle. Jezera ve výšce 2000 metrů jsou skutečně překrásná. Můžete posedět ve vyhlídkové restauraci a udělat menší okruhy okolo jezer. Nazpět se vydáte stejnou cestou.

Pokud byste chtěli udělat okružní túru, nechte auto doma, dojeďte do Sportgasteinu autobusem a od jezer Bockhartseen se vydejte směrem do Angertalu. Je to zpočátku náročnější tůra, musíte překonat hřeben hor, ale většinu cesty od jezer budete klesat. Z Angertalu se dopravíte autobusem zpět do Bad Gastein.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.