In-line brusle

In-line brusle

Na in-line brusle musíte až do Zell am See, ale i tak to stojí za to! Zell am See je jen cca 30 minut jízdy autem z Bad Gastein.

 
 

Nejlepší úsek na in-line by měl být mezi Zell am see, Kaprunem a Mittersilem. Pozitivní ohlasy na tuto trasu jsme našli u více zdrojů, zde odkaz na jeden z nich:

http://milanzajic.blog.idnes.cz/c/46216/Kravicka-a-kolecka-aneb-na-in-line-po-okoli-Kaprunu.html

Slunečné počasí, čisté cestičky, krásné bruslící dívky kroutíce svými zadečky, ............... a mnoho dalších lákadel by nemělo nechat chladným žádného normálního chlapa a protože já jsem normální chlap ..... tak vyrážím. Trasa je vcelku známá a oblíbená. Můžete začít přímo v centru Zell am See u známého hotelu Grand, projedete po kolonádě, občas se vyhnete zahaleným ženám z arabských zemí, které si Vás trošku divně prohlíží, možná tuší, že by nebyla jednou z mnoha manželek, jako u současného manžela. Důvod je jasný, u nás mnohoženství není povoleno, ačkoli by to možná nějaký ten chlap přivítal :o). Ale zpět k tématu jízdy na in-line ............. tudíž od Grandu podél jezera směrem na letiště, cesta je poměrně dobře značená. Podél letiště až k dřevěnému můstku, zde končí asfaltová cesta a Vy musíte přes dřevěný můstek opartně přejet. Zde můžete buď na levo, je to cesta do Bruck délka je asi 2 km, nebo na pravou stranu směr na Kaprun. Cesta do Kaprunu je též kolem cca 2,5 km, cestou můžeme potkat několik kraviček, ale žádná ve známé fialové barvě. Tak toto asi nejsou kravičky z jejichž mléka je čokoláda M****. Občas je možné potkat koně, protože je zde v okolí několik koňských farem ...... a za malou chvilku jsme na začátku Kaprunu. Přejedeme přes silnici, maličko do kopce a už jsme v tunelu kde je stabilní vlhkost i teplota a není zde moc světla. Pokud máte někdo s sebou partnerku, lze využít tento tunel, který je maličko do kopce k náznakům sexuálního harašení, ale pozor, tunel je poměrně krátký !!! Už jsme z tunelu venku, někdo má možná obtisklou dlaň na tváří pokud se o něco v tunýlku pokoušel a můžeme pokračovat dále. Okolo mnoha penzionků pořád po asfaltových cestičkách až k muzeu vodních elektráren kde je  soutěska Sigmund Thun Klamm o které píši v jednom ze svých příspěvků. http://milanzajic.blog.idnes.cz/c/37114/Sigmund-Thun-Klamm-souteska-kde-se-Vam-sevre.html  . Z centra Zell am See je to asi kolem cca 7 - 8 km, cesta je klidná, občas nějaký ten kolista. Chodci hůlkaři chodí většinou po trávě mimo cestu kterou většinou využívají i koně. Převýšení je minimální, proto je trasa vhodná i pro děti, nebo mládež. Nemusíte samozřejmě začínat už v Zell am See, ale autem dojedete přímo až k již zmiňovanému dřevěnému můstku, kde zaparkujete a odsud se vydáte na cesty.
 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.