Lyžování v údolí Gastein - 200 km sjezdovek - informace o areálech

Lyžování v údolí Gastein - 200 km sjezdovek - informace o areálech

Údolí Gastein patří k největším a nejkrásnějším lyžařským areálům v Rakousku. Je součástí největší lyžařské oblasti Rakouska - SKI AMADÉ. Ve čtyřech lyžařských areálech (až do výšky 2650 m) najdou jak sportovní lyžaři, tak i začátečníci vždy ten správný svah. Oblast je rájem i pro vyznavače jízdy ve volném terénu či chůze sněžnicích. Dvoje velké termální lázně v údolí, Alpentherme a Felsentherme, slibují skutečnou relaxaci po celodenním lyžování. Zábavu najdete také v mnoha horských chatách, na diskotékách a v barech nebo v luxusním kasinu.

 
 

Gasteinské údolí je součástí lyžarské oblasti Ski Amadé. V údolí jsou tyto areály:

 • Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel (860-2300m.n.m.)
 • Sportgastein (1590-2650 m.n.m.),
 • Graukogel (1070-2007 m.n.m.) a
 • Dorfgastein-Grossarltal (850-2300 m.n.m.)

To je celkem 215 km sjezdovek z toho je 59 km modrých, 127 km červených a 29 km černých sjezdovek.

Dorfgastein - Grossarltal

byl již dvakrát zvolen nejlepším lyžařským areálem Rakouska. Je to malebné středisko, které se rozkládá mezi dvěma údolími. Z Dorfgasteinu vyjedete kabinouvou lanovkou přes vrcholy Fulseck (2033 m) a Kreuzkogel (2027 m) a lyžovat můžete až do údolí Grossarltal. Z Fulsecku vede modrá rodinná sjezdovka č. 7 až do střední stanice lanovky. Je to spíše cesta s několika prudšími úseky. Od střední stanice lanovky je s dětmi lepší vyjet znovu nahoru a cestu si zopakovat nebo přejet směrem do údolí Grossarltal, kde je širokých modrých sjezdovek více, např. modrá č. 3. Pro sportovní lyžaře je ideální červená sjezdovka č. 3 a červená č.8. 

p3170617.jpg

p3170598.jpg

Schlossalm (Bad Hofgastein)- Angertal - Stubnerkogel (Bad Gastein)

spojuje moderní lázeňské město Bad Hofgastein se starým tradičním Bad Gasteinem. Z Bad Hofgasteinu jezdí "zubačka" na Kitzstein (840 m). Dále můžete  pokračovat směrem na Schlossalm (2050 m) nebo až an Hohe Scharte (2300 m). Sjezdovky na Schlossalmu jsou velmi široké. Pokud se rozhodnete absolvovat na lyžích cestu z lázní do lázní, zabere vám to cca 2 hodiny. Sjedete do údolí Angertal a dále pokračujte na vrchol Stubnerkogel (2246 m). Na vcholu je unikátní visutý most odkud je krásný výhled do údolí. 

2014-03-17-10-57-03.jpg

2014-03-20-11-43-47.jpg

Pokud máte děti, které se učí lyžovat, doporučujeme navštívit Angertal. Je zde krásný skipark pro nejmenší děti, ale využívají ho i dospělí, kteří se chtějí naučit lyžovat nebo zvládnout snowboard: několik různě dlouhých koberců, různé délky a sklon svahů, zábavný slalom a hraje zde hudba. Vaše děti se tady budou opravdu dobře bavit. A až zvládnou základy, hned vedle je cvičná kotvička s ideálním sklonem svahu. Děti do 6-ti jezdí zdarma. Dospělý má možnost zakoupení skipasu do tohoto cvičného areálu za 9 euro na den!  Až to vám i dětem, půjde vyzkoušejte modrou sjezdovku č. 21. V Angertalu je také dětské dětský koutek, který můžete využít, když budou děti unavené nebo pokud sebou máte opravdu malé děti. 

p3190643.jpg

Sportgastein (na konci údolí za místní částí Bockstein)

Při krásném počasí navštivte Sportgastein. Zažijete zde lyžování jako na ledovci. Je to nejvýše položené neledovcové středisko v rakouských Alpách. Lyžuje se až do výšky 2686 metrů. Jedinečná je zdejší modrá carvingová sjezdovka, která byla postavena speciálně na carving a její sklon vám umožní vychutnat si požitek z jízdy na hranách aniž byste museli brzdit. Svah je zvlněný, takže vás v ten pravý okamžik zpomalí a vy nemusíte "smýkat". 

dsc-0295.jpg

dscf2696-kopie-2.jpg

Graukogel (Bad Gastein)

V Bad Gasteinu je také středisko Graukogel, které míjíte cestou k bytu. Jsou zde náročné černé a červené tratě a možnosti freeridu. Graukogel má FIS sjezdovku. V roce 1958 zde bylo mistrovství světa v Alpském lyžování, kterému kraloval legendární lyžař Toni Sailer. Graukogel není uměle zasněžován. 

2014-03-18-13-10-40.jpg

2014-03-18-10-17-57.jpg   

Co ještě potřebujete vědět když jdete lyžovat: 

 • nejbližší areál je 500 m od bytů v Bad Gastein je Graukogel, ostatní areály jsou 5-15 minut jízdy autem nebo skibusem
 • parkování u ski areálů je zdarma
 • mimo sezonu je možné lyžování na ledovci Kitzsteinhorn a Molltal
 • skipas se dá zaplatit kartou
 • v různých střediscích můžete koupit jednotlivé jízdy, časový skipas nebo odpolední nebo tříhodinový skipas
 • nebojte se svěřit lyže do některého zdejšího servisu, zaplatíte podobnou cenu jako v ČR
 • lyžařské školy fungují v každém areálu, mnoho instruktorů je z ČR
 • skibus je pro lyžaře zdarma, pro pěší s Gastein kartou s výraznou slevou (Gastein kartu dostávají všichni naši hosté)

Podívejte na skipanorama

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.