Hrad Klammstein

Hrad Klammstein

 
 

Hrad Klammstein je zachovalý středověký hrad z 11. století. Původně měl čtyři věže, do dnešní doby se ale zachovala jen jedna věž. Až do 16. století byl správním a soudním střediskem pro údolí Gastein. Bylo zde i vězení. Hrad plnil funkci pevnosti, je vstupní branou do údolí Gastein.

Najdete ho na samém počátku údolí Gastein nad tunelem. Je velice snadno dostupný a hodí se na dopolední nebo odpolední rodinný výlet. Nyní je to opravdu maličký hrad, ale najdete zde pěkné expozice z oblasti lovu, historie údolí, těžky zlata i běžného života. 

Pro návštěvníky je k dispozici hradní šenk, kde můžete posvačit některou z místních specialit, odpočinou si můžete na sluneční terase.

Otevřeno denně, kromě pondělí, od 11. do 18.00 hodin. V ceně vstupného je zahnut průvodce, pro německy rozumnějící návštěvníky je výklad opravdu zajímavý a pohatý na příběhy z historie údolí. Prohlídka se díky velkému množství exponátů bude líbit i dětem.

 

 

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.