Museum Gastein, Krampuslauf a Perchtenlauf

Museum Gastein, Krampuslauf a Perchtenlauf

Chcete-li se dozvědět více o historii a tradicích údolí navštivte toto muzeum, budete překvapeni nad množstvím zajímavých informací

 
 

Muzeum organizuje historické procházky městem. Můžete zde vidět tématické expozice o ranné historii údolí,  lázeňství, tradici lovu, mineralogii a geologii. Muzeum dokumentuje tradiční zvyky, slavnosti a pověsti. 

Z tradičních slavností je nejznámější průvod "Mikuláše a čerta  -Nikolaus und Krampus". 5. a 6. prosince se koná velký průvod Mikuláše, v doprovodu anděla a většího počtu čertů, zpravidla pět až sedm čertů. Tento průvod a masky mají původ ve 3. století, kdy byl Mikuláš biskupem a byl mezi lidmi oblíbený, protože jim často dával dárky. Z tohoto průvodu vznikla zdejší tradice čertovských běhů - Krampuslauf. Lidé si při tomto běhu nasazují tradiční dřevěné masky se zvířecími rohy. Řada starých masek je vystavena právě v gasteinském muzeu.

masken.jpg perchta-schiach.jpg 

Další velmi tradiční slavností je průvod skřítků "Perchten". Každé čtyři roky vždy 6. ledna se koná velký průvod skřítků, lidé nosí masky a převlékají se za hodné nebo zlé skřítky. Tradice vznikla v dávných dobách, kdy lidé věřili, že zdejší hory obývají démoni, elfové a skřítky. Perchta je jméno německé bohyně těchto bytostí. V muzeu je vystavena řada postaviček těchto skřítků. 

Kaiser Franz Josef Straße 1
Haus Austria
A-5640 Bad Gastein
Tel. und Fax: 0043 - 06434 / 348

Vícen na: http://members.aon.at/museum-badgastein/

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.