Cyklostezky v okolí Bad Hofgastein

Cyklostezky v okolí Bad Hofgastein

V okolí Bad Hofgastein je kromě rodinné cyklostezky možnost podniknout i náročnější výlety.

 

V turistické a cykloturistické mapce (Sommer Information 2012) jsou jednotlivé trasy v této lokalite značené písmeny I, J, L, M a N. Mapka je k dispozici v bytech nebo v infocentru.

TRASA I - středně těžká

je to velmi pěkná trasa, která umožňuje více variant i napojení na trasu J. Začíná v místní části Lafen (800 m) a stoupá směrem k vlakové zastávce Angertal (1000 m). Potom máte možnost je směrem do Bad Gastein - vydáte se k hostinci Gastrof Schneeberg a cca po 5,5 km dorazíte do Bad Gastein. Opačným směrem vystoupáte na Hartlgut (1100m) a po dvou kilometrech dorazíte do údolí Angertal. Pojedete-li dál rovně podél řeky dorazíte k příjemnému hostinci Waldgasthof, kde je lovecký okruh a možnost vyzkoušet si rýžování zlata.

TRASA J - výjezd do údolí Angertal

Trasa Vás dovede jinou cestou, po silnici do údolí Angertal, je to náročné stoupání serpentinami. Trasa vede od kruhovéhob objezdu, značeno směr Angeral kolem hotelu Zum Stern, délka 5 km.

TRASA L - náročná a velmi pěkná hřebenovka, délka 6,5 km

Trasa začíná u nádraží v Bad Hofgastein, je to už téměr v Dorfgasteinu. Pokračujete stále nohoru po hřebeni: Breitenberg - Brandeben (1150m) - Guterweg, Wassereben/Wiedner Alpsweg - Wiedneralm, Schmaranzhutte (1768m)

TRASA M - náročné stoupání lesem, délka 5,5 km

Trasa vede z centra Bad Hofgastein - Wasserfallgasse - Annenkapelle (1075m) - Rastotzelam (1740m).

TRASA N - středně těžká

Trasa vede z místní části Gedauern směrem na Fashingberg a Wurzergut (1100 m), měří jen 3,5 km.

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.