Dorfgastein - celodenní výlet v chráněné oblasti

Dorfgastein - celodenní výlet v chráněné oblasti

Vyvezte se lanovkou do horní stanice lanovky Fulseck a procházejte se celý den po horách, vychutnávejte si krásná panoramata hor. Cestou potkáte mnoho salaší.

 
 

Doporučujeme vyjet lanovkou až do horní stanice lanovky. Odtud máte více možností.

Ti, kteří hledají  náročnou vysokohorskou turistiku se vydají směrem k jezerům Paar - Seen (1940 m a 1856 m). Zpočátku lehce vystoupáte do místa, kde začíná chráněná oblast (Schuhflicker 2215m). Při odpočinku jezera se Vám naskytne jedna z nejlepších možností pro fotografování. Dále sestoupáte k jezerům Paar - Seen (cesta po hřebeni) a postupně postupně scházíte až do údolí, cestou je několik salaší.

Jdete-li na rodinný výlet vyzkoušejte Welness oázu u Gipfelsee. Z vrcholu Fulseck se vydáte cestou dolů po rodinné stezce (v zimě modrá lyžařská cesta) až dojdete k jezeru Gipfelsee. Přes jezero vede speciální lávka a bosýma nohama tak můžete projít přes jezero. Je to skvělé osvěžení. Relaxovat poté můžete v okolí jezera. Až vás přestane lenošení bavit sejdete až do střední stanice lanovky. Cestou potkáte horskou chatu Wengeralm, kde se můžete občerstvit a děti si pohrají.Dolů se můžete vydat pěšky nebo ze střední stanice lanovkou.

 

 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.