Apartmánový dům Kulmhof

Prázdninové byty v Tauplitz v apartmánovém domě Kulmhof se saunou a bazénem v ceně.

Region Tauplitz nachází ve výšce 850 - 2 000 m. Z Brna je to jen 346 km a z Prahy 379 km.

Apartmány v Tauplitz - Štýrsko

Apartmánový dům Kulmhof je vybaven vlastním bazénem (10x15m), saunou (obojí v ceně pobytu). Parkování je zajištěno přímo před domem, v domě je výtah. 

K dispozici jsou tyto apartmány:

Apartmán 85, Tauplitz 195, 8982 Tauplitz, pro 4 osoby

Byt má plochu 30 m2 a je ve 2. patře. Byt má předsíň, koupelnu s WC, balkon a hlavní obytnou místnost s kuchyňskou linkou. Ta je vybavena ledničkou, vařičem, mikrovlnnou troubou a nádobím. Na spaní jsou k dispozici dvě dvoulůžka. Jedno dvoulůžko je sklápěcí, takže přes den nezabírá prostor, druhé vznikne rozložením sedací soupravy. Nouzově zde může přespat i pátá osoba, na nafukovací matraci, která je v bytě k dispozici. Součástí zařízení je malá TV, rádio a wifi přípojka internetu.

Apartmán 57 - mezonet, Tauplitz 195, 8982 Tauplitz, pro 8 osob

Byt má plochu 63 m2. Byt má obývací místnost propojenou s kuchyní a dvě ložnice. V jedné ložnici je manželská postel a samostatné lůžko, ve druhé ložnici je patrová postel se třemi lůžky (jednolůžko nahoře a dvě lůžka dole). V obývacím pokoji je rozkládací sedačka pro 2 osoby. V bytě tak lze ubytovat až 8 osob. Kuchyň je vybavená lednicí, sporákem, mikrovlnou troubou, kávovarem toustovačem a nádobím na vaření a stolování pro 8 osob. V obývacím pokoji je i jídelní kout a televize. V bytě koupelna s WC a druhé samostatné WC. Byt má terasu.

Léto v Tauplitz

V létě lze využít značené turistické stezky různých náročností. Nedaleko jsou jezera Grundlsee, Toplitzsee a Kammersee s možností koupání, vodních sportů nebo plavbou lodí po jezeře. Mezi zajímavé turistické stezky patří také geologické tématické cesty, trasy např. Via Artis.Čistá voda v jezerech láká k rybaření a jelikož jsou podmínky pro chov ryb vynikající, najdete zde nejkrásnější vody pro rybaření ve střední Evropě. Pro milovníky cykloturistiky je připraveno množství tras všech náročnosti.

letni.jpg

Náhorní plošina Tauplitzalm je vhodná pro alergiky. Místní podnebí zaručuje prostředí bez roztočů a plísní. I výskyt pylů je značně omezen. Můžete využít i výborné nabídky na koupi cenově výhodné letní karty Sommerclou card, která vlastníkovi naskýtá možnost využít výběru ze 14 nabízených aktivit a to i vícekrát.Během 3-7 dní (dle zakoupené karty) můžete tyto aktivity využít i vícekrát (koupaliště v Tauplitz, vyhřívané koupaliště v Bad Mitterndorf, rašelinové a termální lázně v Heilbrunnu, lázně v Bad Aussee, zámek Trautenfels, minigolf, výpůjčka lodi na Salzastausee, 4-sedačková lanovka na Tauplitzalm, mýtné na Alpenstrasse, jízda vyhlídkovým vláčkem na Tauplitzalm. Cena karty začíná na 18,- Eur u dítěte a 35,- Eur u dospělého.

Kromě toho je možné využít i nabídku na kartu pro celé Štýrsko - Steiermark Card, která umožňuje zdarma navštívit 80 výletních cílů. Platnost karty je od 1.4. do 31.10..Nabízená místa můžete v tomto období navštívit i vícekrát. Cena karty pro dospělého je 69,- Eur a pro dítě ve věku 4-15 let 33,- Eur.

V okolí je mnoho cykloturistických i MTB tras http://www.bikemap.net.

Pro pěší turisty je výběr od nejlehčích a až po nejnáročnější trasy http://www.wandermap.net

tmp2543.jpg

Tauplitzalm

Tauplitzalm je náhorní plošina nad Tauplitz, kam se dá dojet autem (asi 15km, 10€ poplatek za auto) nebo lanovkou přímo z Tauplitz (14€ za zpáteční jízdenku) Po značených stezkách dá obejít 6 nádherných horských jezer. Cesta kolem všech šesti zabere asi 3 hodiny, můžete se kochat nádhernými výhledy i nádhernou přírodou
Vrcholy dostupné z Tauplitzalm (časy jsou orientační)
• Velký Tragl (2184 m): 3 hodiny chůze
• Almkogel (2121 m): 3,5 hodiny chůze
• Traweng (1981 m): 1,5 hodiny chůze
• Avalanche Stein (1965 m): 1 hodina chůze
• Hochmölbing (2336 m): 6 hodin chůze

Krippenstein, pět prstů

Asi 30 km od Tauplitz se dá lanovkou vyjet do výšky 2100 m na Krippenstein, kde je mimo jiné vyhlídka nazvaná Pět prstů.

Skokanský můstek Kulm

Největší přírodní skokanský můstek v Evropě, který bude dějištěm MS ve skocích na lyžích v roce 2016 se nachází jen 0,5 km od Tauplitz.

Grundlsee

Jezero, Grundlsee. Dojet k němu z Tauplitz trvá asi za půl hodiny. Dá se pohodlně obejít, celkem asi 12 km velmi nenáročným terénem. Je centrem vodních sportů s možností dalšího sportovního vyžití jako jezdectví a turistika. Voda v jezeře mívá teplotu 24oC.

Odensee

Nevelké, ale krásné jezero Ödensee, nedaleko Tauplitz. V okolí je možnost podniknout vycházky do lesů, krasových oblastí nebo rašelinišť. Kromě toho je celá oblast protkána kvalitní sítí cyklostezek.

Fotogalerie

 

Cena ubytování

Ceny ubytování v Tauplitz:  

  • Apartmán 85 pro 4 osoby: 1200 Kč/byt a noc v letní sezoně a 1300 Kč/byt a noc v zimní sezoně
  • Apartmán 95 pro 4 osoby: 1560 Kč/byt a noc
  • Apartmán 57/mezonet pro 8 osob:  v zimě je 2080 Kč/byt a noc, v létě 1820 Kč/byt a noc

 

 
 
 
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, prohlížejte si fotky a videa a budete mít ty nejlepší informace pro vaši cestu do Bad Gastein.